klocki drewniane

Klocki drewniane – dlaczego są tak często wybierane?

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych, często nad wyraz krzykliwych zabawek. Rodzice mają czasem problem z wyborem odpowiednich produktów dla swoich pociech. Pragną zdecydować się na coś, co pozwoli pobudzić umysł pociechy, a jednocześnie sprawi wiele radości z samej zabawy. 

Klocki drewniane – czemu są aż tak świetnym produktem?

Klocki drewniane są świetne we własnej prostocie – nie posiadają krzykliwych kolorów w różnych odcieniach, a raczej, gdy już są malowane, to w spokojnych, stonowanych barwach. Posiadają różne kształty, a materiał z którego zostały wykonane jest bezpiecznym tworzywem, który nie wpływa negatywnie na zdrowie oraz umysł dziecka. 

Zabawką, którą są klocki drewniane, jest jedną z najczęściej wybieranych, klasycznych artykułów dla pobudzania kreatywności, wyobraźni oraz fantazji maluchów. Dba o rozwój, pozwalając na nieograniczone możliwości zabawy. Zbudowanie nowego miejsca, bądź budynku, albo różnorodnych kształtów, dzięki drewnianym klockom nie będzie już stanowiło żadnego problemu i utrudnienia. 

Dzięki ich tradycyjności, dziecko jest w stanie samo wyobrazić sobie ich przeznaczenie, przechodząc w coś, co stworzy ono samo – nie są nałożone żadne ograniczenia w postaci określonych kształtów, przeznaczenia i kolorów. 

Jakie wybrać klocki drewniane najczęściej wybierane, by być zadowolonym?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane. Musi być to tworzywo z wysokiej jakości, bez dodatku zbędnych, często niebezpiecznych dla zdrowia dziecka substancji. Tworzywo musi być w stu procentach opisane, z dokładną analizą składu. Barwniki, używane do pomalowania klocków drewnianych, również muszą odpowiednio reagować na połączenie ich z materiałem, jakie jest drewno. 

Drugą, ważną kwestią jest ich wytrzymałość. Klocki powinny być z dobrego jakościowo drewna, które nie psuje się zbyt szybko od zwykłego użytkowania. Dobrze zwrócić uwagę również na to, czy posiadają opakowanie, np. w postaci worka. Jeśli nie – nie szkodzi, warto samemu wejść w posiadanie takiego elementu.