klocki drewniane

Klocki drewniane – ponadczasowe zabawki dla dzieci

Rynek zabawek dla dzieci pełen jest różnorodności i przepychu. W zależności od wieku i zainteresowań dziecka wybierać można spośród niezliczonych propozycji. Klocki drewniane to uniwersalna i ponadczasowa zabawka, którą bawią się maluchy od pokoleń i która może zostać w rodzinnym gronie jako wspaniała pamiątka przekazywana przez rodziców i dziadków.

Klocki drewniane i ogrom możliwości

Obecnie drewniane klocki to już nie tylko proste figury przestrzenne. Wybierając zestaw, możesz zdecydować się na paczkę geometrycznych, drewnianych figur, które pozwolą stworzyć pomysłowe i różnorodne budowle, a ograniczeniem będzie tylko wyobraźnia malucha. W zależności od wieku dziecka można wybrać prostsze lub bardziej złożone zestawy. Aby urozmaicić nieco zabawkę klockami, możesz wybrać takie modele, która posiadają dodatkowe funkcje. Część z nich składa się również z foremki z kształtami, do których dziecko musi dopasować klocki. Dla ruchliwych maluchów odpowiednie będą samochodziki i inne pojazdy na sznurku, które zawierają w sobie klocki drewniane do układania.

Przestrzenne puzzle z klocków

Dla urozmaicenia zabawy drewnianymi klockami dobrym pomysłem będą przestrzenne, drewniane puzzle. W zależności od wieku dziecka możesz zdecydować się na większe lub mniejsze elementy, które tworzą spójny obrazek, często dwustronny. Część zestawów składa się wyłącznie z sześciennych elementów, a część z różnorodnych kształtów, które tworzą większą całość. Niektóre umożliwiają realizację skomplikowanych konstrukcji.

Dlaczego warto wybrać klocki drewniane?

Drewniane klocki to świetna alternatywa dla plastikowych zestawów. Są niezwykle wytrzymałe i porządnie wykonane, przez co mogą służyć przez lata. Duże elementy sprawiają, że klocki są bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Różnorodne kształty umożliwiają ćwiczenia motoryki małej, a dzięki większym zestawom maluch może ćwiczyć swoją wyobraźnię przestrzenną, tworząc budowle i konstrukcje, które sobie wymyślił. Dostępność wielu kształtów i modeli pozwala na maksymalne dopasowanie klocków do preferencji dziecka.