klocki drewniane

Klocki drewniane – rewelacyjna zabawka dla malucha

Klocki drewniane to fantastyczna zabawka dla dzieci w każdym wieku, poczynając od najmłodszych. Przede wszystkim jest to zabawka bezpieczna. Klocki są na tyle duże, że maluch nie włoży ich do nosa czy buzi. Pierwsze zabawy to rzucanie klockami, potem dziecko zaczyna bawić się w konstruktora. Buduje wieżę – z dwóch klocków, trzech, coraz wyższą. Przychodzi kolej na kreatywne budowanie. Powstają domy, całe miasta, mosty…wszystko, co podpowie wyobraźnia. klocki nie maja żadnych zaczepów, wszystko do wszystkiego pasuje. Różnią się jedynie wielkością, kształtem i kolorem. Można mieszać zestawy i budować prawdziwe cuda. Dla najmłodszych i przedszkolaków zabawa wymarzona. Drewniane klocki są stosunkowo niedrogie, idealne w swej prostocie. Zabawa nimi rozwija wyobraźnię, wspomaga koordynację wzrokowo- ruchową i zdolności manualne. Nieoceniona zabawka edukacyjna.

Klocki drewniane dla malucha

Zestawy dla dzieci najmłodszych składają się zazwyczaj z kilku elementów. Oto niektóre propozycje;

  • Układanka z uchwytami. Zwierzęta. To ciekawa propozycja dla dzieci kilkumiesięcznych. Na drewnianej deseczce są miejsca na włożenie drewnianych puzzli z uchwytami. Fragmenty układanki przedstawiają wiejskie zwierzątka. Dziecko ćwiczy spostrzegawczość i koordynację ruchową, ucząc się przy okazji rozpoznawać zwierzęta.
  • Skrzynia, drewniany sorter z figurami geometrycznymi. Zabawka dla maluszków. W otwieranym wieczku wycięte zostały kształty trójkąta, kwadratu i koła. Maluch musi dopasować klocki do właściwych otworów. Otwory po bokach skrzyni umożliwiają podnoszenie pudełka
  • Piramidki – to proste zabawki uwielbiane przez dzieci, produkowane przez wiele firm. Układanie krążków według wielkości poprawia motorykę i wyobraźnię przestrzenną

klocki drewniane bezpieczne dla dzieci dla przedszkolaków i starszych dzieci

  • Różnego rodzaju duże zestawy klocków konstrukcyjnych, z których można zbudować domy, pojazdy, całe miasta. Takich zestawów jest mnóstwo, można wybierać najciekawsze.
  • Drewniana Farma. Zwierzęta. To przykład ciekawych klocków drewnianych dla przedszkolaka. Jest tam 8 drewnianych elementów, w tym figurki zwierząt. Kreatywna zabawka rozwijająca wyobraźnię.